سئو

در این مقاله به بررسی انواع سئو سایت و همچنین روش های مختلف سئو سایت می پردازیم

اگر نمی دانید سئو چیست لطفا پیش از مطالعه ی انواع سئو، مقاله ی سئو را بخوانید. برای خواندن مقاله سئو چیست؟ اینجا را کلیک کنید.

انواع سئو

سئو درون صفحه (On Page SEO) چیست؟

وظیفه سئو درون صفحه کنترل مستقیم کدها مختلفی چون HTML و یا محتویات وب سایت شما اعم از متن، تصویر، پیوند و … می باشد و نحوه بهینه کردن این دو را مورد توجه قرار می دهد.

به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می‌کنید مربوط به SEO On Page می‌شود. هنگام انجام سئو داخلی باید به فکر منافع مخاطب و محتوای سایت بود.

یک سایت خوب حدود ۸ ثانیه فرصت دارد که مخاطبان را به سمت وب سایت خود جذب کند. هرچه کاربران بیشتر به سمت سایت شما جذب شوند و با سایت ارتباط  بهتری داشته باشند، تجربه کاربری بهتری خواهند داشت.

 این روش جایی است که شما بیشترین کنترل را روی آن دارید و درواقع پایه تمام تلاش‌های بهینه‌سازی است. بنابراین خیلی مهم است که روش SEO On Page بدرستی قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO) چیست؟

بر عکس روش SEO On Page که توسعه وب سایت با کنترل مستقیم بالایی انجام می‌شد، روش بهینه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاء خارج وب سایت شما می باشد؛ و این شامل تمام چیزهایی است که می‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندی بالای سایت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پیوند دهندگان (پیوندهایی که از سایت‌های دیگر به سایت شما اشاره می‌کنند) متمرکز می‌شود سپس با استفاده از روش‌هایی که در خارج از وب سایت انجام می‌شود به بهینه‌سازی موتور جستجو می‌پردازد.

SEO Off Page یک فرآیند نامحدود است که توسط مهندسین سئو در جهت بدست آوردن پیوند دهندگان، اداره می‌شود.

روش های سئو

سئو کلاه سفید (White Hat SEO) چیست؟

به مجموعه تکنیک‌ها، روش‌ها و استراتژی‌های که از قوانین و راهنمایی‌های موتورهای جستجو تبعیت می‌کنند، اشاره دارد. که این به معنی فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو و یا کاربران به هیچ وجه نیست. بلکه از آن به عنوان سئو اخلاقی نیز یاد می‌شود زیرا دلیل آن این است که یا اجرای بلند مدت داشته و یا از دستورالعمل‌ها و سیاست‌های صحیح جهت بدست آوردن رتبه‌های بالا در نتایج موتور‌های جستجو استفاده می‌کند.

سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) چیست؟

سئو کلاه سیاه اشاره به مجموعه‌ای از دستورات دارد که به منظور فریب، بازی و دستکاری الگوریتم‌های موتورهای جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندی بالا، بکار می‌رود. این مهم است که بدانید این‌ روش‌ها غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی تایید نمی‌شود و بکارگیری این روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده را برای همیشه در بر دارد.

انجام تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه ممکن است که باعث افزایش رشد ناگهانی در نتایج جستجو شود ولی می‌تواند منجر به پرداخت جریمه و یا حذف کامل از فهرست پایگاه داده موتور جستجو شود.

سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) چیست؟

سئو کلاه خاکستری در واقع تلفیقی از روش های سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه می باشد. سئو کلاه خاکستری مرز بسیار باریکی میان سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است، و کسی که سئو کلاه خاکستری را اجرا می کند باید توجه داشته باشد که تعادل را میان سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه حفظ کند چرا که از دست دادن تعادل و تمایل به سمت سئو کلاه سیاه، می تواند موجب جریمه شدن سایت شما از طرف موتور های جستجو و نزول رتبه سایت شما در آن ها شود.

اگر می خواهید ریسک جریمه شدن توسط موتور های جستجو سایت شما را تهدید نکند بهترین گزینه استفاده از سئو کلاه سفید است.

 

سئو منفی چیست؟

به فعالیت های اشتباهی که توسط افراد مبتدی انجام میگیرد و روی رتبه سایت تاثیر منفی می گذارد سئو منفی گویند. این فعالیت ها موجب جریمه سایت توسط موتورهای جستجو شده و میزان ترافیک آن کاسته خواهد شد. سئو منفی یک تهدید جدی برای سایت شماست به طوریکه افت شدیدی در دریافت بازدید کننده می کنید و سایت شما به سایتی ناکار آمد تبدیل می شود و شاید مجبور شوید آن را برای همیشه ببندید.

 

اگر تمایل دارید فالوور های خود را در اینستاگرام افزایش دهید، می توانید مطلب ۱۰ راهکار طلایی برای افزایش فالوور اینستاگرام را مطالعه نمایید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.