ارز

در پی نوسانات اخیر ارزی، در جلسه‌ای با حضور نمایندگان کانون صرافان با بانک مرکزی، تصمیماتی برای تقویت خدمات‌رسانی صرافی‌ها در نیما و بازار آزاد اتخاد شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، کانون صرافان ایرانیان با صدور اطلاعیه ‌ای خطاب به صرافی‌ های کشور به تشریح نتایج جلسه اخیر این کانون با بانک مرکزی به‌منظور استفاده از پتانسیل صرافی ‌های رسمی سراسر کشور و تقویت بازار و رفع دغدغه ‌ها از نوسانات ارز در روزهای اخیر پرداخت.

 

مهمترین تصمیمات اخذ شده در این جلسات به ‌شرح زیر است:

۱ ــ همکاری مستقیم بانک مرکزی با صرافی‌های رسمی برای تقویت چرخه خدمات‌رسانی در سامانه نیما و حضور بیش از پیش برای پاسخگویی به خریداران ارز در سامانه نیما

۲ ــ استفاده از پتانسیل شبکه رسمی صرافان سراسر کشور جهت تنوع‌بخشی در ارسال حواله‌جات و ارائه خدمات ارزی

۳ ــ اعلام کانون صرافان به‌عنوان تنها تشکل رسمی حوزه ارز در بخش خصوصی به هموطنان

۴ ــ فرهنگ‌ سازی و اطلاع‌ رسانی به عموم مردم جهت عدم حضور در بازار ملتهب

۵ ــ استفاده از خدمات نوین در تمام صرافی‌های مجاز برای افزایش تنوع، سرعت ارائه خدمات و کاهش زمان مراجعه به صرافی با توجه به شیوع ویروس کرونا

۶ ــ افزایش ارتباط تنگاتنگ صادرکنندگان و صرافی مجاز برای روان‌سازی چرخه تبادلات ارزی در نقل و انتقالات ارز توسط شبکه کارگزاری صرافی‌ها در سراسر دنیا و تسریع بازگشت ارزهای صادراتی

۷ ــ پیشنهاد استفاده از ارزهای دیجیتال برای افزایش توان تبادلاتی در چرخه بازگشت ارز و تسهیل تبادلات ارز

۸ ــ تلاش برای شناساندن و معرفی کانال ‌ها و وب‌ سایت‌ های غیررسمی که با برهم زدن آرامش روانی سعی در ایجاد نوسان در بازار ارز دارند.

گفتنی است، با توجه به امکان رفع تمام نیازهای هموطنان محترم در چارچوب جدول ۲۴ گانه نیازمندی ارز، تمام صرافی‌های مجاز در سراسر کشور توانایی برآورده کردن نیازهای رسمی هموطنان را دارا بوده و خواهشمند است از پذیرش ریسک خرید در فضای غیررسمی اجتناب کنید.

همچنین اپلیکیشن رسمی کانون صرافان (قابل دریافت از kanoonsarafan.ir) آماده ارائه خدمات، دریافت نظرات و پیشنهادات عموم مردم در این حوزه می ‌باشد.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
جهت مشاهده سایر اخبار اینجا کلیک نمایید.
جهت مشاهده سایر مطالب اینجا کلیک نمایید.
جهت مشاهده صفحه اصلی سایت اینجا کلیک نمایید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *