بورس عرضه اولیه
تعداد ۵۱۰ میلیون سهم شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد امروز (چهارشنبه) به‌عنوان چهارمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی “پیزد” در فرابورس ایران انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد ۵۱۰میلیون سهم شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد، امروز (چهارشنبه) به‌عنوان چهارمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی “پیزد” در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۴۰۱۰۰ تا ۴۰۳۵۳ ریال برای هر سهم و با سهمیه ۵۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری مهرآفرین و متعهدین خرید نیز شرکت‌ سرمایه‌گذاری گروه صنعتی رازی به میزان ۴۰ درصد و شرکت گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین به میزان ۱۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می ‌باشند.

علاوه بر این تعداد ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار سهم شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد که بر این اساس سهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام ۴۸ سهم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط ۲۵سهم و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ۲ سهم می ‌باشد.

 

گفتنی است بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می ‌پذیرد.

شایان ذکر است از ابتدای امسال تا کنون تعداد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین در روز ۲۰ فروردین با نماد معاملاتی “صبا” در فرابورس ایران عرضه و با مشارکت یک میلیون و ۹۳۰ هزار و ۸۳۸ کد معاملاتی، هر سهم این شرکت ۱۲۰۰ تومان، تعداد ۸ میلیارد سهم شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در روز ۲۷ فروردین با نماد معاملاتی “شستا” در بورس تهران عرضه و با مشارکت ۲ میلیون و ۶۰ هزار کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۸۶۰ تومان و تعداد ۳۴ میلیون سهم شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان در روز ۱۰ اردیبهشت با نماد معاملاتی “غگیلا” در فرابورس ایران عرضه و با مشارکت ۲ میلیون و ۳۸۶ هزار کد معاملاتی هر سهم این شرکت ۱۲۵۰۷ ریال کشف قیمت شده است.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
جهت مشاهده سایر اخبار اینجا کلیک نمایید.
جهت مشاهده سایر مطالب اینجا کلیک نمایید.
جهت مشاهده صفحه اصلی سایت اینجا کلیک نمایید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *