آموزش ساخت بک لینک رایگان

بک لینک سازی یکی از تکنیک های سئو خارجی یا off-page SEO محسوب می شود. لینک سازی رایگان، یکی از فاکتورهای بسیار کلیدی در سئو و بهینه سازی سایت است. شما به تنهایی فقط با تولید محتوا در کلمات کلیدی، نمی توانید برای سایتتان رتبه بالایی کسب کنید و حتما باید به ساخت بک لینک با کیفیت، جهت بهبود رتبه سایتتان، توجه نمایید. هدف اصلی از ساخت آن ها، رسیدن به نتایج اول گوگل، در کلمه ی موردنظر است.

اهمیت ساخت بک لینک در بهبود سئو سایت

یکی از متداول ترین اشتباهات افراد این است که بدون داشتن اطلاعات کافی، شروع به لینک سازی برای سایتشان می کنند و گمان می کنند که میتوانند به تنهایی و فقط با قرار دادن لینک سایتشان در وبسایت های دیگران، بک لینک های مفیدی برای سایتشان بسازند.

اگر به قوانین و اصول ساخت بک لینک برای سایت تان بی توجهی کنید، نه تنها رتبه سایتان افزایش نمی یابد، بلکه باعث از دست رفتن جایگاه فعلی تان در کلمه کلیدی مد نظر می شود. برای ساخت بک لینک حتماً نباید هزینه های بسیاری جهت خرید رپورتاژ آگهی بدهید، بلکه میتوانید خودتان به صورت رایگان این فرایند را انجام دهید.

در این مقاله سعی داریم شما را با آموزش کامل ساخت بک لینک آشنا کنیم و نکات بسیار کاربردی در هنگام ساخت و ایجاد بک لینک را برای شما بازگو کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید و تمام نکات گفته شده هنگام لینک سازی برای سایت را رعایت کنید تا به مشکل بر نخورید و بتوانید بک لینک های با کیفیتی برای سایتتان بسازید.

روش های بک لینک سازی

مبحث لینک سازی به صورت کلی، به سه دسته کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه سیاه تقسیم میشود، که در ادامه به صورت کامل به شرح آن می پردازیم.

لینک سازی کلاه سفید

لینک سازی به روش کلاه سفید
لینک سازی به روش کلاه سفید

در این روش، سایت های دیگر، کاملاً عادی به سایت شما لینک میدهند. لینک های حاصل از این روش، بسیار با کیفیت هستند. اما به دلیل اینکه در کشور ما افراد بسیار کمی به هم لینک می دهند، ما ملزم به استفاده از روش کلاه خاکستری برای ساخت بک لینک هستیم. اما برای اینکه بتوانید روش کلاه سفید را بکار بگیرید، باید محتوای سایت تان باکیفیت و دارای اعتبار بالایی باشد. اگر سایت تان اعتبار پایینی داشته باشد هرگز کسی به شما لینک نخواهد داد.

لینک سازی کلاه خاکستری

در این روش، شما به صورت کاملاً عادی با توجه به قوانین گوگل شروع به ساخت بک لینک می کنید. در ادامه به صورت مفصل به فاکتورهای لینک سازی در این روش می پردازیم.

لینک سازی کلاه سیاه

در روش ساخت بک لینک کلاه سیاه، شما از روش های غیر قانونی برای ساخت بک لینک استفاده می کنید. در این حالت ممکن است گوگل متوجه شود که خودتان در حال ساخت بک لینک برای سایت تان هستید.

که در بهترین حالت، جایگاه سایت تان را از دست می دهید. اما در بدترین حالت، سایت تان در کلمه کلیدی که از روش کلاه سیاه، برایش بک لینک ساختید، توسط گوگل جریمه و از نتایج حذف میشود. توصیه ما به شما این است که به هیچ وجه برای دریافت و ساخت بک لینک، این روش را به کار نگیرید.

فاکتورهای مهم در ساخت بک لینک

فاکتورهای مهم در ساخت بک لینک
فاکتورهای مهم در ساخت بک لینک

در صورتی که میخواهید لینک سازی سایت تان با کیفیت و مفید واقع شود، تمامی نکاتی که در این بخش به شما ارائه می دهیم را رعایت کنید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

پیش از اینکه شروع به بک لینک سازی کنید، باید به درستی کلمات کلیدی سایت تان را انتخاب کرده باشید. استراتژی در انتخاب کلمه کلیدی اصلی بسیار حائز اهمیت است. برای اینکه بتوانید در کلمات کلیدی اصلی سایت تان رتبه بگیرید، ابتدا می بایست روی کلمات راحت و متوسط به نتایج اول گوگل رسیده باشید.

تولیدمحتوای با کیفیت

مهم ترین فاکتور پیش از اینکه شروع به سئو و بهینه سازی سایت تان کنید، این است که با توجه به نیاز مخاطبان و کاربران محتوای با کیفیت، بی نقص و حرفه ای تولید کنید.

اگر بخواهید محتوای با کیفیتی برای سایتتان تولید کنید، لزومی ندارد اطلاعات زیادی داشته باشید. شما می توانید بدون نیاز به مهارت و تخصص خاصی با جمع آوری اطلاعات، محتوای با کیفیت برای سایتتان تولید کنید. تا جایی که امکان دارد،سعی کنید از کامل ترین و جامع ترین منابع و سایت ها، مطلب جمع آوری کنید.

             برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، پیشنهاد میکنم مقاله تولید محتوا را مطالعه کنید.

رعایت اصول سئو داخلی

پیش از اینکه شروع به لینک سازی کنید، حتماً تمام اصول سئو داخلی یا on-page SEO را کاملا رعایت کنید. منظور از سئو داخلی مجموعه فعالیت هایی است که به منظور بهینه سازی سایت برای قرارگیری در رتبه های گوگل، در داخل سایت انجام میشود. مانند تولید محتوای سئو شده، بهینه سازی دسته ها، بهینه سازی سرعت سایت، بهینه سازی کدهای قالب سایت، بهینه سازی صفحه اول و منوها، استفاده از هاست با کیفیت، رعایت اصول لینک سازی داخلی، لینک دادن به منابع و لینک خارجی و…

تاکید بر لینک سازی به تمامی روش ها

یکی از اشتباهات متداول در لینک سازی این است که فقط از یک روش برای سایت لینک می سازند. برای نمونه، فقط در وبلاگ ها شروع به لینک سازی می کنند و از روش های دیگر مانند لینک سازی در کامنت یا لینک سازی پروفایلی غافل می شوند. وقتی شما فقط از یک روش برای سایتتان لینک می سازید، گوگل متوجه این مسئله می شود و این به ضرر سئو سایت شماست.

تاکید بر لینک سازی تمامی صفحات سایت

یکی دیگر از اشتباهات متداول در ساخت بک لینک این است که افراد فقط برای یک صفحه از سایت خود شروع به لینک سازی میکنند. در این صورت گوگل متوجه میشود که شما خودتان درحال لینک سازی برای سایت خودتان هستید، در نتیجه اثر لینک هایی که می سازید را کم کرده یا از نتایج حذفتان می کند.

استفاده از انکر تکست های مختلف

منظور از انکرتکست، همان کلمات لینک داری است که کاربران با کلیک کردن بر روی آن ها وارد یک صفحه دیگر می شوند. استفاده از انکر تکست های مختلف باعث می شود که روند لینک سازی شما طبیعی جلوه کند و شما لینک های مفید و با کیفیتی در سایت تان بسازید. برای نمونه، اگر کلمه کلیدی تان ” کسب درآمد اینترنتی” است هرگز نباید فقط به این کلمه به صفحه مد نظر لینک بدهید. شما می توانید از کلمات هم خانواده، نام برند، کلمات عمومی مانند ( اینجا کلیک کنید، ادامه مطلب و…) استفاده کنید.

پرهیز از لینک سازی در سایت های اسپم

از سایت هایی که spam score بالایی دارند به سایتتان لینک ندهید، این کار نه تنها به بهبود رتبه سایت تان کمک نمی کند بلکه تاثیر منفی روی سایت تان می گذارد.

به همین منظور پیش از شروع به ساخت بک لینک، با استفاده از mozbar که ابزاری کاملا رایگان است، میزان اسپم بودن سایت ها را بررسی نمایید.

آموزش ساخت انواع بک لینک

آموزش ساخت انواع بک لینک
آموزش ساخت انواع بک لینک

همانطور که پیش تر گفته شد، روش های بسیار زیادی برای ساخت بک لینک وجود دارد که هرروز به تعداد آن ها اضافه می شود. در ادامه به معرفی انواع روش های رایگان بک لینک سازی میپردازیم.

ساخت پروفایل در وبلاگ ها

ساخت چندین وبلاگ در سایت های مختلف و بازنشر محتوا در آنها، یکی از تکنیک های بک لینک سازی رایگان است. اگر چه در حال حاضر افراد کمتری برای بک لینک سازی سایت شان از این روش استفاده میکنند.

لیستی از وبلاگ های ایرانی جهت ساخت بک لینک رایگان:

Avablog.ir Rasekhoon.net Tebyan.net Persianblog.com Parsiblog.com Mihanblog.com Blogsky.com
Blograz.ir Mihanblog.com Rozblog.com Blogfa.com Royablog.ir Blogsazan.com Blog.ir

فعالیت در انجمن های گفتگو یا فروم های تخصصی

یک انجمن یا فروم خوب، قابلیت لینک سازی با آتوریتی بالا را برای شما فراهم میکند. از خوبی های فروم ها این است که با داشتن کاربران ایرانی که هم از گوگل وارد میشوند و هم از اعضای آن هستند، میتوانید ترافیک واقعی برای سایت خود ایجاد کنید.

به این ترتیب اگر سایت شما نوپا است، یا در کلمه کلیدی به این زودی ها رتبه نمی گیرد، میتوانید با نوشتن یک صفحه خوب و سئو شده در انجمن ها و لینک دادن به خودتان، علاوه بر لینک سازی با سرعت بیشتر و در زمان کمتر، مشتری و کاربر هم به سایت خود جذب کنید.

لیستی از فروم های فارسی جهت لینک سازی:

ninisite.com forums.pichak.net forum.persiantools.com

لیستی از فروم های خارجی جهت لینک سازی:

Ubuntu forums What is my IP Deviantart Audacity forum PhpBB Forum Web-hosting Forum XDA developers forum Site Point Forum Warrior forum Joomla Forum
Windows Forum GardenWeb V7nForum CNET Forum MyGame Builder Forum FileZilla Forum Business Advice Forum SEOChat forum Digital point Forum Mysql Forum

ساخت پروفایل و فعالیت در سایت ها

یکی از تکنیک های بک لینک سازی، فعالیت در سایت ها با هدف ساخت بک لینک است. سایت های معتبر بسیاری هستند که محتوای خود را از طریق کاربران دریافت میکنند و رتبه بالایی نیز دارند. این سایت ها همیشه پذیرای مقالات ارزشمند کاربران هستند و به شما اجازه میدهند لینک خود را در محتوای مقاله قرار دهید.

لیستی از سایت های اجتماعی خارجی جهت لینک سازی:

splashtop.com pearltrees.com telegra.ph Mozilla.org
theverge.com bloglovin.com tumblr.com Medium.com
ibm.com wikidot.com dropmark.com myspace.com
site123.com reddit.com justpaste.it scoop.it

سایت های اجتماعی ایرانی جهت لینک سازی:

Evand.com Virgool.io

سخن پایانی

در این مقاله سعی نمودیم مفاهیم ساخت بک لینک، با بیانی ساده برای مبتدیان مطرح شوند. در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی در مورد ساخت بک لینک و مفاهیم ارائه شده در این مقاله، میتوانید سوالات خود را در بخش درج نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.