مدیریت صفحه اینستاگرام

داشتن تعداد بالای فالوور در اینستاگرام دغدغه ی بسیاری از افراد می باشد؛ زیرا فالوور های زیاد در اینستاگرام راه هایی را برای ما و کسب و کارمان به وجود می آورد که می تواند به طور باور نکردنی عامل پیشرفت و تحول در زندگیمان شود. برای افزایش فالوور های اینستاگرام، باید اصولی را رعایت کنیم که شاید در نگاه اول پیش پا افتاده و ساده باشند اما سرعت پیشرفت پیج شما را به طور باور نکردنی افزایش می دهند. در ادامه به بررسی روش هایی می پردازیم که می توانند پیج شما و حتی زندگیتان را متحول کنند.

راه های افزایش فالوور اینستاگرام
راه های افزایش فالوور اینستاگرام

برای افزایش فالوور اینستاگرام از پشت صحنه ها نترسید

بسیاری از افراد از پشت صحنه ها فرار می کنند زیرا همیشه می خواهند عالی و بدون نقص باشند، اما جذابیت پشت صحنه به اتفاقاتی است که بدون سانسور در آن جا دیده می شوند. برای مثال شما می توانید پشت صحنه یکی از پست های پرطرفدار یا حتی پشت صحنه روند کاریتان را به صورت ویدیوی پشت صحنه منتشر کنید.

استفاده از live برای افزایش فالوور
استفاده از live برای افزایش فالوور

برای افزایش فالوور اینستاگرام لایو (Live) را فراموش نکنید

ممکن است بسیاری افراد لایو اینستاگرام و پتانسیل هایش را دست کم بگیرند؛ اما ما به شما می گوییم که شما باید برای ارتباط بیشتر با مخاطبانتان، ترس از دوربین را برای همیشه کنار بگذارید و استفاده از قابلیت پخش زنده در اینستاگرام را شروع کنید. بهتر است بدانید بر طبق آمار حدود ۸۲ درصد کاربران اینستاگرام، تماشای لایو زنده را به خواندن کپشن پست ها ترجیح می دهند. این یعنی شما با استفاده از لایو، امکان برقراری ارتباط با ۸۰ درصد کاربران این شبکه اجتماعی را خواهید داشت. همچنین اینستاگرام قابلیت لایو دو نفره و چند نفره را هم اضافه کرده است که با استفاده از آن و برگزاری پخش زنده با همکاران خود، می توانید شانس دیده شدن پیج خود را بالا ببرید.

مشخص کردن یک تایم مشخص توسط شما برای لایو های اینستاگرامی باعث می شود که فالوور هایتان ارتباط مستقیم با شما برقرار کنند و در این زمان می توانید اعتماد آن ها را جلب کنید. شما می توانید قبل از شروع لایو، پرسشی در استوری مطرح کنید و در لایو به سوال های مطرح شده، جواب بدهید. همچنین می توانید به مخاطبین خود در سایر شبکه های اجتماعی خبر بدهید تا در لایو شما حضور داشته باشند.

ویدیو های مختلف در قالب لایو مخاطبان بیشتری را از سرتاسر اینستاگرام به پیج شما جذب می کنند و در این صورت می توانید افزایش فالوور واقعی و فعال اینستاگرام را تجربه کنید.

استفاده از story برای افزایش فالوور
استفاده از story برای افزایش فالوور

از استوری اینستاگرام کمک بگیرید

کاربران اینستاگرام با عکس و ویدیو های منتشر شده بیشتر از متن ها ارتباط برقرار می کنند انفجار محبوبیت برنامه اسنپ چت Snapp Chat هم علایق کاربران شبکه های اجتماعی را به طور واضح نشان می دهد.

گاهی استوری های کوتاه مدت بیشتر از پست های چند دقیقه ای مورد استقبال قرار می گیرند. استوری اینستاگرام این امکان را به برند ها می دهد تا با روش های مختلف با کاربران ارتباط برقرار کنند و مشتری های وفادار جذب کنند.

پاسخگویی به سوالات مشتریان در استوری، نشر رضایت مشتریان از محصولات، به اشتراک گذاشتن روزمرگی ها و موارد مختلف در استوری، شما را بیشتر از همیشه به فالوور هایتان نزدیک می کنند. همین که دایره قرمز دور پروفایل شما در بالای صفحه اینستاگرام فالوور هایتان قرار می گیرد باعث می شود آن ها شما را فراموش نکنند؛ در این صورت می توانید افزایش فالوور اینستاگرام را تجربه کنید.

شما همچنین می توانید برای جذاب شدن استوری خود، از استیکر های مختلفی استفاده کنید. این استیکر ها استوری اینستاگرام را بسیار جذاب کرده اند به طوری که شما می توانید در استوری از شمارش معکوس، نظر سنجی، موزیک و بسیاری از موارد دیگر استفاده کنید.

افزایش فالوور با برگزاری مسابقه
افزایش فالوور با برگزاری مسابقه

برگزار کننده یا اسپانسر مسابقات اینستاگرامی شوید

اسپانسر ها نقش کلیدی در مسابقات اینستاگرامی دارند؛ آن ها جایزه ی برندگان مسابقه را تهیه می کنند و کاربران اینستاگرام هم در مقابل، اسپانسر ها را فالوو می کنند. به همین دلیل اسپانسر شدن در مسابقات اینستاگرامی باعث می شود فالوور های زیادی را جذب کنید؛ البته در ابتدا نسبت به واقعی بودن فالوور های پیجی که می خواهید اسپانسر آن شوید اطمینان حاصل کنید.

با طراحی یک پست تبلیغاتی می توانید مسابقه ای در پیج اینستاگرام خود راه بیندازید تا کاربران برای شرکت در مسابقه پیج شما را فالوو کنند، پست های شما را لایک کنند و کامنت بگذارند. این روش نیز یکی از روش های عالی برای افزایش فالوور اینستاگرام است.

امروزه مسابقه های اینستاگرامی بسیار محبوب هستند، شما می توانید با برگزاری یک مسابقه و تعیین جوایزی هیجان انگیز، کاربران را برای شرکت در مسابقه ترغیب کنید. اگر واقعا مسابقه شما جذاب باشد، فالوور های شما کاربران دیگر را هم به شرکت در این مسابقه دعوت می کنند.

استفاده از هشتگ برای افزایش فالوور
استفاده از هشتگ برای افزایش فالوور

# هشتگ ها را برای افزایش فالوور اینستاگرام فراموش نکنید

هشتگ اولین بار توسط توییتر ایجاد شد و پس از آن شبکه های اجتماعی دیگر مانند فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب و … نیز از آن استفاده کردند.

بررسی هایی که روی صفحات پرمخاطب اینستاگرام صورت گرفته نشان می دهد تمامی این افراد از هشتگ استفاده می کنند. درواقع هشتگ ها دسته بندی هایی هستند که به کاربران کمک می کنند تا مطالب مورد نظرشان را پیدا کنند.

شما با استفاده کردن از هشتگ در کپشن پست هایتان می توانید این پست ها را به دست مخاطبین هدقتان برسانید. البته نه هر هشتگی!! هشتگ ها باید به صورت مفید و کاربردی بر اساس کسب و کار شما باشند. تعداد زیاد هشتگ ها در اینستاگرام مهم نیست بلکه موثر بودن هشتگ ها باعث می شود شما بیشتر در معرض دید کاربران قرار بگیرید.

استفاده از هشتگ برندتان را در زیر پست ها فراموش نکنید این کار به برند و کسب و کار شما قدرت می دهد و حضور شما در اینستاگرام منسجم می شود. با استفاده از هشتگ می توانید افزایش فالوور را در کوتاه مدت و همچنین بلند مدت تجربه کنید.

راه های افزایش فالوور اینستاگرام
راه های افزایش فالوور اینستاگرام

از تحلیل کردن رفتار کاربرانتان غافل نباشید

فرقی نمی کند شما از چه پلتفرمی استفاده می کنید، تحلیل کردن رفتار کاربرانتان در هر صورت باعث پیشرفت و بهبود کیفیت کار شما می شود. با تحلیل رفتار کاربران متوجه می شوید که از کدام محتوا بیشتر خوششان می آید و تحت تاثیر قرار می گیرند تا تولید محتوای بیشتری در این راستا داشته باشید.

همچنین رنج سنی فالوور هایتان و جنسیت آن ها نیز به شما در هدف گذاری تولید محتوا کمک می کند. تمامی موارد ذکر شده در ابزار Insight اینستاگرام برای پروفایل های تجاری فعال می باشد. در ابزار Insight می توانید پر بازدیدترین پست های پیج و پر بازدیدترین استوری هایتان را مشاهده نمایید. همچنین این ابزار به شما نشان می دهد که فالور هایتان در چه زمانی فعال هستند؛ شما می توانید در زمانی که فالور هایتان بیشتر فعال هستند پست بگذارید و تعامل بیشتری بگیرید. تعامل بیشتر به معنی افزایش ورودی از اکسپلور و در نتیجه افزایش فالور می باشد.

راه های افزایش فالوور اینستاگرام
راه های افزایش فالوور اینستاگرام

تگ اضافه و غیر ضروری ممنوع

تگ های غیر ضروری نه تنها مخاطبان شما را جذب نمی کند حتی ممکن است باعث رنجش آن ها شده و شما را آنفالو unfollow کنند.

تگ های غیرضروری
تگ های غیرضروری

استفاده از عکس های پر مفهوم برای افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام شبکه ای است که محتوای تصویری در آن حرف اول را می زند و باید سعی کنید برای انتقال مفاهیم بیشتر از عکس ها کمک بگیرید. اگر می خواهید موضوعی را منتشر کنید و مطلبی را عنوان کنید عکس شما باید بیشتر مفهوم و منظور شما را برساند. دقت کردن در انتخاب عکس ها به طور شگفت انگیزی باعث افزایش تعداد فالوور های شما می شود.

عکاسی حرفه ای برای اینستاگرام
عکاسی حرفه ای برای اینستاگرام

مهارت عکاسی و ویرایش عکس خود را تقویت کنید

برای افزایش تعداد فالوور های اینستاگرام کیفیت عکس ها، رنگ بندی ها، زوایا و … بسیار مهم و حیاتی می باشند. سعی کنید نکات اساسی و اصول مهم عکاسی، همچنین کار با برنامه های ویرایش عکس را یاد بگیرید.

اگر از مهارت عکاسی پایینی برخوردارید یا نمی توانید با برنامه های ویرایشگر کار کنید، اصلا نگران نباشید شما می توانید این مهارت ها را در طول تولید محتوا یاد بگیرید و از آن ها استفاده کنید.

نمایش رضایت مردمی
نمایش رضایت مردمی

رضایت مردمی را به نمایش بگذارید

بسیاری از افراد هنگامی که وارد پیج بیزینسی یک کسب و کار می شوند اولین آیتمی که چک می کنند تجربه و رضایت مشتریان است؛ اینکه از مشتری های خود بخواهید تا نظرشان را با شما به اشتراک بگذارند باعث می شود به طور غیر مستقیم تبلیغات مردمی را انجام دهید. این کار با جلب اعتماد مشتری ها باعث افزایش فالوور های اینستاگرام شما و در پی آن رونق کسب و کارتان می شود.

اگر این مطلب را پسندیدید و منتظر ادامه ی راه های افزایش فالوور اینستاگرام هستید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. شما چه روش های دیگری برای افزایش فالوورهای اینستاگرام می شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.