خدمات سئو

اکثر شما با خدمات سئو آشنایی دارید و نیاز به آن را تا حدود زیادی درک می کنید. اما چیزی که اکثر شما نمی دانید، این مسئله است که خدمات سئو چیست؟ یا خدمات سئو چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد؟

در ادامه ما قصد بررسی کامل خدماتی که سئو ارائه می دهد را داریم تا شما با بخش های خدماتی که در یک پروژه ارائه میشود، آشنا شوید. این امر در سنجیدن جوانب و احتمالات بسیاری یاری میکند تا مسیر انتخابی دقیق و مشخصی را طی کنید. کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل، افزایش بازدید سایت و…، هدف از سرمایه گذاری روی بهینه سازی سایت است که برای مدیران وب سایت ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

داشتن مقداری اطلاعات اولیه در زمینه خدمات سئو، دید شما را نسبت به قضیه واضح تر میکند تا هم با فرآیند آشنا شوید و حدود قیمت و خدمات را بدانید، هم از متخصص سئو درخواست های غیر منطقی نکنید.

این روزها که همه فکر می‌کنند به خدمات سئو نیاز دارند، بعضی ها برای رسیدن به رتبه خوب در جستجوی گوگل، مبالغ هنگفتی را صرف میکنند. ولی اکثراً معنای دقیق خدمات سئو و بهینه سازی سایت ، انواع و هزینه خدمات سئو را نمی دانند.

 

خدمات سئو چیست؟

خدمات سئو چیست؟
خدمات سئو چیست؟

منظور از خدمات سئو، مجموعه فعالیت هایی از است که برای دستیابی به اهدافی مثل رتبه و جایگاه بالا سایت در نتایج گوگل، افزایش بازدید و مخاطبان سایت در جهت فروش، برند سازی، فروش خدمات و … انجام میشود.

فرض کنید شما مغازه ای در کوچه ای در شهری بزرگ دارید، چند نفر مغازه شما خواهد شناخت؟ روزانه مغازه شما توسط چند نفر بازیدی میشود و برای خرید انتخاب میشود؟ حال فرض کنید در خیابان اصلی شهر مغازه دارید یا حتی دار بازار تهران، روزانه چه تعداد مشتری برای شما می آید؟ دنیای اینترنت نیز همچین حالتی دارد و مکان قرار گیری سایت شما بسیار مهم است. بهینه سازی سایت بزرگترین خدمتی که به شما ارائه میدهد، در معرض دید قرار دادن کسب و کار شماست.

خدماتی که سئو ارائه می دهد، زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ محسوب میشود و از فعالیت های گران قیمت این زمینه است اما باز اغلب کار فرمایان به دنبال این خدمات میروند؛ علت چیست؟ این خدمات ارزان نیستند، درست است و هیچ شکی در آن نیست. کارفرما هیچ وقت به یک تیم، مبلغی را یکجا پرداخت نمیکند چون بهینه شده سایت در طول زمان صورت میگیرد؛ کارفرما نیز در طول مدت همزمان با طی شدن فرآیند ها، مبلغ را پرداخت میکند.

البته این پرداخت ها هزینه نیستند و نوعی سرمایه گذاری هستند، شاید در ابتدا هزینه به نظر برسد اما بعد از مدتی که خدمات مد نظر به ثمر بنشینند و سایت بازدید مورد نیاز را کسب کند نه تنها هزینه خود را بر می گرداند بلکه سود خوبی هم برای مدتی طولانی به شما میدهد.

“کسی که تبلیغات را برای ذخیره پول و صرفه جویی متوقف میکند مثل آدمی است که عقربه ساعت را برای ذخیره زمان، نگه دارد.”

 • – هنری فورد –

 

انواع خدمات سئو

آشنایی با انواع مختلف سئو سایت
انواع سئو

خدمات سئو کلاه سیاه؛ سریع اما ریسک بالا

روش های کلاه سیاه بهینه سازی سایت، از طرف موتور های جستجو، خصوصاً گوگل که بسیار سخت گیر است، نامتعارف و غیر طبیعی شناخته میشوند. در صورت مطلع شدن گوگل از این که سایتی برای افزایش رتبه از این روش ها استفاده کرده است، سایت را جریمه یا به اصطلاح پنالتی میکند. سرعت ترفند های خدمات سئو کلاه سیاه بسیار بالاست ولی از طرفی هرلحظه باید منتظر جریمه شدن و نزول بسیار شدید رتبه سایت خود باشید.

خدمات سئو کلاه سفید؛ کند اما بدون ریسک

در این روش تیم خدمات سئو همیشه از فعالیت های متداول، طبیعی و اصولی برای افزایش ترافیک استفاده میکنند. روش های کلاه سفید پر هزینه است و شمارا مجبور به تولید محتوای زیاد و تبلیغات قانونی میکند. ترفند های کلاه سفید زمان بر و پرهزینه است اما عاری از هرگونه ریسک است که مهمترین مزیت این روش محسوب میشود.

خدمات سئو کلاه خاکستری، سرعت نسبتاً کم اما ریسک متوسط

خدمات کلاه خاکستری سئو، شامل ترفند هایی میشود که جلوه ای طبیعی دارند و گوگل پارامتر مشخصی برای ارزیابی آن ها ندارد. از طرفی این مسئله که گوگل هرروز در حال بروزرسانی الگوریتم های خود است، تضمین بی خطری این روش را باطل میکند. در نهایت مزیت این روش سرعت قابل قبول نسبت به ریسک قابل قبول است.

 

بخش های خدمات سئو

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال
سئو تکنیکال

سئو تکنیکال، فعالیت هایی است که مربوط به بخش فنی وب سایت است که خود زیر ساخت و قالب سایت را بهینه میکند.

از این دست خدمات میتوان به مواردی شامل

 • افزایش سرعت لود شدن سایت
 • بهینه سازی کد های HTML
 • پیاده سازی نسخه AMP سایت
 • بهینه سازی نشانه گذاری های سایت
 • ریسپانسیو بودن سایت
 • بررسی و بهبود سلامت سایت (Robots، Sitemap، Redirects)

اشاره کرد.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا مهم ترین بخش در خدمات سئو محسوب میشود. خدمات این بخش بسیار گسترده است و نمیتوان تمام موارد را نام برد.

از مهمترین اعمال بازاریابی محتوا میتوان به

 • آنالیز کلمات کلیدی ارزشمند
 • تالیف ساختار سایت از نظر محتوا
 • تدوین صفحات هدف
 • تدوین استراتژی منظم تولید محتوا
 • تولید محتوای مستمر
 • بررسی محتوا و استاندارد سازی آن ها
 • مدیریت عنوان
 • تالیف استراتژی لینک سازی داخلی

اشاره کرد.

هرکدام از موارد اشاره شده از بخش های خدمات ارائه شونده، مستقل از دیگری هستند و نیازمند هزینه و زمان جداگانه برای اجرا هستند.

لینک سازی

لینک بیلدینگ
لینک بیلدینگ

ساخت لینک در خدمات سئو بسیار مهم است و در پروژه های بهینه سازی سایت میتواند بسیار کمک کننده باشد از این رو پرداختن به آن در افزایش رتبه کمک بسزائی میکند.

 • آنالیز رقبا
 • بررسی وضعیت سایت
 • تدوین استراتژی لینک سازی دستی
 • تدوین استراتژی فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • خرید ریپورتاژ آگهی بر اساس بودجه
 • خرید بک لینک بر اساس بودجه
 • بررسی و حذف لینک های با اثر منفی

موارد ذکر شده در بالا تقسیم بندی خدماتی که در این بخش ارائه میشوند هستند.

لوکال سئو

لوکال سئو
لوکال سئو

لوکال سئو یا سئو محلی برای بهینه سازی سایت به مشتری ارائه داده می شود، این بخش بیزنس شما را در یک منطقه، شهرک، شهر، شهرستان یا استان به افراد می شناساند تا اطمینانی برای خریدار محلی ایجاد شود. این بخش از خدمات سئو آسان ترین قسمت محسوب میشود و نتیجه زودتر از سایر بخشها برای مشتری قابل دیدن می باشد.

برخی از خدمات قابل ارائه لوکال سئو:

 • ثبت محل بیزنس در کسب و کار
 • نظارت بر نظرات، امتیازات و پرسش های کاربران
 • هدف گذاری برای عبارات مربوط به محل در صفحات سایت

کدام نوع خدمت سئو برای من مناسب است؟

این مسئله تماماً به وضعیت کسب و کار شما و پیشینه سایت شما بستگی دارد. بعضی از خدمات حتما باید برای سایت انجام شود. برای مثال سئو تکنیکال برای همه سایت ها لازم است، اما مواردی همچون سئو محلی امری واجب و ضروری در جهت بهینه سازی نیست.

سئوکار قبل از انجام هر کاری سایت را بررسی و موارد مورد نیاز را به اطلاع شما می رساند. سعی کنید در این زمینه خودتان هم اطلاعات کافی داشته باشید، نه به صورت عمیق سئو را بررسی کنید، در سطح معمولی داشتن این اطلاعات هم می تواند شما را آگاه کند و هم کار را برای هردو طرف معامله آسان.

اغلب در پروژه های بزرگ تیم طراح سایت و سئو با یکدیگر در ارتبط هستند تا کار را به بهترین نحو پیش ببرند.

انجام پروژه را به چه کسی بسپاریم؟

کدام تیم خدمات سئو؟
کدام تیم خدمات سئو؟

تجربه و دانش مهم ترین فاکتور شما برای انتخاب تیم است. با بررسی نمونه کار های شرکت ها وضعیت آن ها برای شما مشخص میشود. پیشنهاد ما به شما انتخاب یک تیم منسجم و معتبر است. (حتی اگر با ما قرارداد نمی بندید.)

سوالات متداول

قیمت خدمات سئو سایت چقدر است؟

قیمت خدمات بهینه سازی سایت به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع و سطح خدمات، میزان رقابت در کلمات کلیدی هدف و …. از عوامل دخیل در هزینه این خدمات هستند. بنابراین برآورد هزینه، پس از تحلیل و آنالیز سایت انجام میشود.

مدت زمان آن چقدر است؟

مانند سوال قبل، نوع و سطح خدمات، میزان رقابت در کلمات کلیدی هدف و …. از عوامل دخیل در مدت زمان این خدمات هستند. بنابراین برآورد زمان، پس از تحلیل و آنالیز سایت انجام میشود.

 

حرف آخر

جمع بندی خدمات سئو
جمع بندی خدمات سئو

در ابتدا خدمات سئو را تعریف کردیم؛ دسته بندی های این خدمات را نیز معرفی کردیم و تا حدودی این خدمات را تعریف کردیم.

باعث خشنودی ماست اگر شما هم در این زمینه اطلاعاتی در اختیار دارید با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.