الگوریتم مرغ مگس خوار

منظور از الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟ چرا گوگل از الگوریتم مرغ مگس خوار استفاده می کند؟ در این مقاله ما به شما نشان میدهیم که الگوریتم جستجوی مرغ مگس خوار چه کاری انجام می دهد.

الگوریتم جستجو چیست؟

این یک اصطلاح فنی است برای دستورالعملی که گوگل از آن برای مرتب سازی میلیارد ها صفحه وب استفاده می کند تا بتواند بهترین پاسخ ها را به شما ارائه دهد.

اتومبیلی که در سال ۱۹۵۰ ساخته شده است را در نظر بگیرید. شاید موتور خوبی داشته باشد اما ممکن است نتواند از سوخت های امروزی استفاده کند و مدرن دوام زیادی نداشته باشد. در این زمان نیاز است که شما موتور قدیمی خود را با یک موتور جدید تر جایگزین کنید.

وقتی گوگل به الگوریتم مرغ مگس خوار (Hummingbird) روی آورد، دقیقا مانند این بود که موتور قدیمی خود را دور انداخته و یک موتور جدید داخل ماشین خود قرارداده است. گوگل این کار را با سرعتی باورنکردنی انجام داد. به گونه ای که هیچ کس واقعا متوجه این جا به جایی نشد.

مرغ مگس خوار گوگل
مرغ مگس خوار گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار Google چیست؟

اگرچه از نظر فنی باید الگوریتم مرغ مگس خوار را یک بروزرسانی بنامیم، اما از نظر متخصصان سئو این الگوریتم فراتر از یک آپدیت است. به این دلیل که مرغ مگس خوار (Hummingbird) اساسا یک نسخه اصلاح شده از الگوریتم جستجوی قدیمی گوگل بود، نه فقط یک پچ یا یک بروزرسانی جزئی.

چرا به آن مرغ مگس خوار می گویند؟

Google به دلیل اینکه الگوریتم مرغ مگس خوار بسیار دقیق و سریع است آن را به این اسم نامیده است.

الگوریتم مرغ مگس خوار چگونه کار می کند؟

برخلاف الگوریتم پاندا و پنگوئن، الگوریتم مرغ مگس خوار یک به روزرسانی مبتنی بر مجازات با هدف پاک کردن صفحات نتایج موتور جستجو از محتوای بی کیفیت نیست، بلکه وظیفه این الگوریتم تغییر در نحوه واکنش Google به جستجو های مختلف می باشد. این یک روش جدید برای درک معنای واقعی یک جستجو است.

Google به جای لیست کردن نتایج با عبارات یا کلمات کلیدی دقیق، اکنون نتایج بیشتری را در رابطه با موضوع نشان می دهد.

گوگل همواره از مترادف ها برای نمایش تنایج مرتبط به جستجوی کاربران استفاده می کرده است. اما با مرغ مگس خوار می تواند درباره ارتباط کلمات و عبارات با جستجوی کاربران قضاوت کند. در واقع امروزه گوگل به جای لیست کردن نتایج با عبارات کلیدی دقیق، نتایج مرتبط با موضوع جستجوی شما را نمایش می دهد.

مرغ مگس خوار باعث می شود گوگل هدف جستجوی کاربر را بفهمد تا دقیقا آنچه کاربر در پی کشف آن است را به او نشان دهد.

ما به این فرآیند جستجوی معنایی می گوییم. این فناوری برای افزایش تعاملات انسانی ساخته شده است. مرغ مگس خوار با استفاده از این فناوری به دقیق تر شدن Google’s Knowledge Graph یا نمودار دانش گوگل کمک می کند.

بنابراین مرغ مگس خوار برای تعیین مناسب ترین و با کیفیت ترین صفحاتی که کاربر به دنبال آن ها می گردد، ساخته شده است.

مرغ مگس خوار در سئو
مرغ مگس خوار در سئو

الگوریتم مرغ مگس خوار چه نقشی در سئو دارد؟

سئو با معرفی مرغ مگس خوار تا حدودی تغییر کرد.

با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار، بازاریاب های دیجیتال درک کردند که مهمترین نکته برای Google، موضوع محتوایی است که در صفحه سایت وجود دارد.

پیش از مرغ مگس خوار، برای مدت زیادی گوگل Page Rank را ملاکی برای رتبه دادن به یک صفحه در نظر می گرفت. اما با این بروزرسانی محتوای صفحه، تبدیل به عامل تعیین کننده رتبه صفحات شد و کمی از تاثیر Page Rank در رتبه بندی صفحات سایت کاسته شد.

آیا Page Rank ارزش خود را از دست داده است؟

البته Page Rank همچنان یکی از عوامل مورد توجه گوگل است و می توان گفت که هنوز هم پیوند ها ارزش خود را دارند. اما با وجود الگوریتم مرغ مگس خوار، سئو کارارن باید به ارتباط متن لنگر پیوند با صفحه ای که به آن لینک می دهند توجه داشته باشند.

در واقع امروزه برای افراد شاغل در زمینه سئو، ارتباط لینک ها با صفحه ای که به آن اشاره می کنند، مهم تر از کیفیت و قدرت خود لینک است. زیرا اگر متن لنگر لینک ارتباطی با صفحه هدف نداشته باشد مرغ مگس خوار آن را یک لینک بد در نظر می گیرد. البته می توان از مترادف کلمه کلیدی برای لینک دادن استفاده کرد. در این صورت اهمیت استفاده از کلمات هم معنی در سئو بسیار بالا می رود.

گوگل با استفاده از این بروزرسانی امیدوار است که کاربران را به سمت صفحات مرتبط هدایت کند و به پرسش هایشان پاسخ درست بدهد. این موضوع باعث هدایت ترافیک بیشتر به صفحاتی که دارای محتوای ارزشمند هستند، خواهد شد.

شما برای اینکه از الگوریتم مرغ مگس خوار نهایت استفاده را بکنید، باید مطلب خود را طوری بنویسید که پاسخ تمام سوالاتی که ممکن است مشتریان درباره یک موضوع خواص از شما دارند را داخل خود داشته باشد.

عباراتی که از چه کسی، چه چیزی، کجا وچگونه سؤال می کنند برای سئو مفید هستند و ممکن است به شما کمک کنند نتایج غنی تری کسب کنید.

پس بنابراین بهترین راه برای رسیدن به رتبه های بالای گوگل، تغذیه سایت با محتوای مرتبط و با کیفیت است.

نتیجه

هر روز، کاربران زیادی از ویژگی های جستجوی پیشرفته ای که Google Hummingbird در اختیار آن ها گذاشته است استفاده می کنند. البته تعداد زیادی از آن ها حتی از این ویژگی ها بی خبر هستند.

این الگوریتم تغییرات گسترده ای در الگوریتم گوگل ایجاد کرده است و سئوکاران را مجبور به ایجاد محتوای عمیق و از نظر معنایی غنی می کند. با این تغییرات دیگر نمی توانید تنها با استفاده زیاد از کلمات کلیدی گوگل را فریب دهید.

 

مطالب مرتبط:

الگوریتم کبوتر

اصول سئو

 

خوشحال می شویم اگر اطلاعات بیشتری در مورد این الگوریتم دارید با ما در میان بگذارید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.